Kampania “Ojcowie dla matek”

Kampania społeczna

Z okazji Dnia Matki, 26 ojców z całego kraju wraz z Maciejem Orłosiem na czele, zaangażowało się w kampanię społeczną „Ojcowie dla matek”. 26 maja, pozując do zdjęć z świńskim ryjkiem przypominającym serce, panowie apelują o humanitarne traktowanie zwierząt hodowlanych – świń. Za organizację inicjatywy odpowiada CIWF Polska (Compassion in World Farming).

Każdego roku w Polsce, prawie milion świń zamyka się w wąskich metalowych klatkach, tzw. kojcach porodowych. Kojce te są tak ciasne, że zwierzęta nie są w nich w stanie nawet się poruszać – czytamy na oficjalnej stronie inicjatorów kampanii – CIWF Polska (Compassion in World Farming)

Apel skierowany do Ministerstwa Rolnictwa o humanitarne traktowanie świń, popiera dziennikarz Maciej Orłoś. „Jestem ojcem, współczuję. Współczuję wszystkim zwierzętom zamykanym w klatkach. Już czas zakończyć Epokę Klatkową”. Występując w spocie promującym kampanie przypomina, w jak okrutny sposób hodowane są świnie – matki. 26 maja wraz z nim, 26 ojców przedstawiło swoje fotografie z sercem – symbolizującym jednocześnie świński ryjek. Mężczyźni zachęcają do wsparcia działań CIWF Polska i podpisania petycji w sprawie losu świń.

W zeszłym roku, w maju CIWF Polska przeprowadziło śledztwo na polskich fermach świń udowadniając, w jak okrutny sposób hodowane są tam zwierzęta. Niestety, sytuacja nie uległa zmianie. Zamykane w ciasnych klatkach matki są wciąż katowane psychicznie oraz doznają fizycznego cierpienia.

„Dlatego też wzywamy do wprowadzenia zakazu stosowania kojców porodowych w hodowli świń i zakończenia Epoki Klatkowej.”

Organizacja opublikowała petycję – kierowaną do Ministerstwa Rolnictwa – domagając się wycofania klatek z hodowli. Apel 26 ojców oraz CIWF Polska wesprzeć na stronie www.ciwf.pl.

za: www.kampaniespoleczne.pl