Kampania “Kupuj leki legalnie”

Kampania społeczna

Mężczyzna w ciemnych okularach, do złudzenia przypominający Chucka Norrisa, wchodzi do dość ciemnego pomieszczenia z dużą i podejrzanie wyglądającą torbą. Tak zaczyna się spot kampanii „Kupuj leki legalnie” Fundacji Urszuli Jaworskiej raz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Kiedy bohater spotu odkłada na stolik broń, już wiemy, że musi mieć coś wspólnego  z działalnością nielegalną. I wtedy włącza odbiornik, dzięki któremu dowiadujemy się o likwidacji największej w Europie środkowej fabryce podrabianych leków. Gdy zdejmuje okulary widzimy, że nie jest Chuckiem Norrisem. Jest aktorem po charakteryzacji. Kimś, kto udaje. Tak jak podrabiane leki.

„Potrafisz odróżnić prawdę od iluzji?” – pyta nas bohater spotu. Po czym przytacza kilka istotnych faktów. „Współczesne technologie potrafią świetnie udawać rzeczywistość. W rękach fałszerzy leków, są śmiertelną bronią. Podrabiane tabletki z bazaru, siłowni, czy z internetu zawierają gips lub toksyczne substancje. Bądź mądry, kupuj leki legalnie” – kończy.

Kampania „Kupuj leki legalnie” popularyzuje wiedzę z zakresu zdrowotnych konsekwencji zażywania podrabianych leków. Promuje bezpieczne zakupy farmaceutyków w aptekach oznaczonych zielonym krzyżem.

OPRACOWAŁA: Grażyna Latos