Watch it! na webinarium NGO.pl

7 lipca 2017

Kto może korzystać z bezpłatnego czasu antenowego w mediach publicznych? W jaki sposób o ten czas zabiegać? Jak zrealizować kampanię społeczną bez wydawania dużych pieniędzy? Na te pytania odpowiemy podczas webinarium ngo.pl 12 lipca 2017 r. (środa) w godz. 14.00-15.00.

Od 2011 roku organizacje pozarządowe mają możliwość korzystania z bezpłatnego czasu antenowego w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu. W praktyce jednak niewiele organizacji (około 60 rocznie) używa tego mechanizmu stworzonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Chcemy to zmienić!

Podczas webinarium dowiecie się między innymi:

 • jakie organizacje mają prawo do darmowego czasu antenowego,
 • jakiego rodzaju materiały można emitować za darmo,
 • jakich formalności należy w tym celu dopełnić,
 • jak korzystać z pomocy agencji reklamowych.

Osobą prezentującą będzie Krzysztof Łoś, pracownik Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, koordynator programu Watch it! (www.watchit.org.pl), budującego partnerstwa między organizacjami pozarządowymi i agencjami reklamowymi oraz promującego korzystanie z mechanizmu bezpłatnego czasu antenowego w mediach publicznych. Członek Komisji ds. kampanii społecznych w TVP, edukator, aktywista i maratończyk.

Webinarium poprowadzi Bogna Mrozowska – specjalistka ds. webinariów, konsultantka w firmie Dimpact.

Zapraszamy na webinarium portalu ngo.pl 12 lipca (środa) w godz. 14.00-15.00.

Już dziś zachęcamy do rejestracji:

 1. Kliknij link https://ngopl.clickmeeting.pl/darmowy-czas-antenowy/register i podaj swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail.
 2. Na podany e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do naszego webinarium. W dniu webinarium kliknij link lub zielone hasło „dołącz” z powyższego e-maila.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/118594015418403/ 

Zachęcamy do dołączenia do webinarium kwadrans przed jego rozpoczęciem. Przeprowadzimy wówczas „rozgrzewkę”, podczas której wyjaśnimy zasady korzystania z platformy ClickMeeting (np. w jaki sposób korzystać z czatu, jak rozwiązać problemy z dźwiękiem). Będzie to również okazja, by sprawdzić ustawienia dźwięku w komputerze lub w słuchawkach.

Uwaga: Liczba miejsc podczas webinarium jest ograniczona – może wziąć w nim udział maksymalnie 100 osób. Decyduje kolejność logowania do pokoju webinaryjnego w dniu webinarium – osoba logująca się jako 101 nie będzie już miała możliwości udziału. Data rejestracji nie ma więc związku z liczbą miejsc.

Jakiego sprzętu potrzebujesz, by wziąć udział w webinarium?

 • Do udziału w webinarium wystarczy komputer z dostępem do Internetu.
 • Nie potrzebujesz żadnego specjalnego oprogramowania. Potrzebna będzie Ci jedynie aktualna i bezpłatna wersja programu Adobe® Flash® Player 11.3 (link tutaj: https://get.adobe.com/pl/flashplayer/)
 • Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego Linuks, to warunkiem udziału w webinarium jest to, że masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki Google Chrome, która ma wbudowany Flash.
 • Jeśli do udziału w webinarium chcesz wykorzystać tablet lub smartfon, zainstaluj bezpłatną aplikację:

  App Store: https://itunes.apple.com/us/app/clickmeeting-online-meetings/id503160300?ls=1&mt=8
  Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=air.com.implix.clickmeetingmobile

  Dołączając do webinarium na urządzeniu mobilnym, podaj numer ID, który znajduje się w Twoim mailu potwierdzającym rejestrację.

 • Jeśli korzystasz ze Skype’a, koniecznie wyloguj się na czas udziału w webinarium, gdyż może to być przyczyną zakłóceń w odbiorze.

Serdecznie zapraszamy!

 

Webinarium organizowane jest przez portal ngo.pl, w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Wspieranie Organizacji Pozarządowych”, realizowanego przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.